Chronologiczny ciąg zdarzeń przyczynowo skutkowy

Pomoc oferuje 8 tematycznych planszy o różnej skali trudności. Gracz musi dopasować małe obrazki układając je odpowiednio z lewej i prawej strony planszy tak aby powstał chronologiczny ciąg zdarzeń. Po ułożeniu całości małe obrazki obracamy o 180 stopni (do wewnątrz) i układamy na planszy. Daje nam to możliwość sprawdzenia czy zadanie wykonaliśmy prawidłowo. Jeżeli po obróceniu małych obrazków powstał nam cały rysunek, oznacza to że nie popełniliśmy żadnego błędu.

Gra Przeciwności

Gra towarzyska dla 2 do 4 graczy, którzy muszą zbierać pary kart. Pary kart tworzą obrazki przedstawiające przeciwności, np. wysoki-niski, ciepło-zimno itp. Gracze siedzą naprzeciwko siebie i ciągną od siebie karty. Talia do gry zawiera 25 kart: 12 par z obrazkami oraz czarnego Piotrusia: czyli kartę niemającą pary. Przegrywa ten kto zostanie z „kartą Piotrusia”. Karty są wykonane z tworzywa o grubości 2.5 mm.

Łączenie w pary

Doskonała gra zachęcająca do rozwoju procesu myślenia i języka. 32 karty które należy połączyć w 16 par z najlepszym dopasowaniem. Karty wykonane są z tworzywa o grubości 2,5 mm. Całość zapakowana w drewniane pudełko.

Poznajemy zawody

Pomoc dydaktyczna jest wsparciem dla nauczyciela oraz formą urozmaicenia zajęć, na których młodsze dzieci poznają takie zawody jak: piekarz, lekarz, murarz, mechanik, fryzjer i strażak. Celem edukacyjnym jest przede wszystkim rozwój percepcji wzrokowej, języka oraz wzbogacenie zasobów słownictwa. Ponadto intensywnie wzmaga proces myślenia zmuszając dziecko do samoorganizacji pracy, grupowania i sortowania elementów. Zestaw zawiera 6 głównych plansz tematycznych (zawody) oraz 6 zestawów obrazków (w każdym po 10 sztuk) wykonanych w całości z drewna. Całość umieszczona jest w solidnym drewnianym pudełku z przegródkami na karty.

Projekt dom

Zestaw składa się z 6 dużych obrazków głównych na których przedstawione są pomieszczenia w domu, oraz 60 małych. Zadaniem gracza jest przyporządkowanie gdzie dany przedmiot, przedstawiony na małym obrazku powinien znajdować się w domu. Celem edukacyjnym jest przede wszystkim rozwój percepcji wzrokowej, języka oraz wzbogacenie zasobów słownictwa. Ponadto intensywnie wzmaga proces myślenia zmuszając dziecko do samoorganizacji pracy, grupowania i sortowania elementów. Całość wykonana jest z drewna i zapakowana w drewniane pudełko z przegródkami.

Trio obrazkowe

Ta gra składa się z 48 kart, które muszą być posortowane w zestawy trzech kart powiązanych ze sobą tematycznie. Gra rozwija u dzieci zasoby słownictwa, uczy grupowania i sortowania elementów oraz wzmaga proces myślenia. Dzieci mogą wymyślać różne słowa na ten sam obraz. Karty wykonane są z tworzywa o grubości 2,5 mm co zapewni długoletnią trwałość. Całość zapakowana w drewniane pudełko z przegródkami.