Gra komunikacyjna posłuchaj i odgadnij

Gra komunikacyjna, która obejmuje różne tematy, takie jak: opisywanie sytuacji, opisywanie pojęć przestrzennych (z przodu, z tyłu, z lewej, prawej, z dołu, z góry, wewnątrz), opisywanie kolorów, liczb i rozmiarów. Dwóch graczy siedzi naprzeciwko siebie i współpracuje, aby wykonać zadanie. Jedno dziecko daje instrukcje i wskazówki werbalne, podczas gdy drugie dziecko słucha i odgaduje. Zwiększa słownictwo i umiejętności współpracy. Drewniany stojak dostępny osobno.

Znaki i oznaczenia

Głównym celem gry jest wspólna nauka rozpoznawania znaków a przede wszystkim uświadomienia znaczenia oraz korzystania ze znaków i oznaczeń w odpowiednich sytuacjach. Zagadnienia jakich dotyczy to bliskie dziecku tematy takie jak np. wakacje, bezpieczeństwo, sport, codzienne czynności i podróżowanie. Dziecko analizuje kolejno sytuacje przedstawione na planszy i wybiera odpowiednie oznaczenie spośród grupy kart graficznych. Posłużyć może jako pomoc dla nauczyciela do wykorzystania na zajęciach grupowych. Z pomocy dydaktycznej może korzystać jednocześnie nawet 6 osób.

Domino znaki drogowe

Bezpieczeństwo drogowe obejmuje patrzenie na znaki i zrozumienie symboli. Podczas gdy dzieci łączą domino, widzą różne sytuacje w których występują znaki drogowe. Uczą się które znaki pasują do określonych sytuacji na drodze.

Ja i moje emocje

Wybierz plansze zadaniową i uważnie przyjrzyj się sytuacjom. Jakie widzisz emocje? Wsuń pasującą twarz pod każdą sytuację i odwróć plansze do samodzielnego sprawdzenia ( samokontrola). Naucz się rozpoznawać i rozumieć różne emocje i poprawić umiejętności językowe. Zawiera 4 podstawowe emocje: szczęśliwy, zły, smutny, przestraszony. Drewniany stojak dostępny osobno.

Gra emocje - dzieci świata

W tej grze dzieci uczą się rozpoznawania rożnych emocji. Maksymalnie może grać 6 osób. Każdy z graczy otrzymuje własną planszę z 4 różnymi emocjami. Dzieci rzucają kostką na przemian na której znajdują się buźki z emocjami oraz pole czerwone i zielone. Kiedy po rzucie kostka pokazuje emocje zawodnik szuka takiej karty i umieszcza ją na swojej planszy. Jeśli na kostce gracz wyrzuci pole czerwone - traci kolejkę, zielone – rzuca jeszcze raz. Dziecko które pierwsze ułoży całą swoją planszę jest zwycięzcą. Wszystkie karty w grze są podwójnej, co oznacza że można również zagrać np. w memory.

Wielka kostka emocje 10 x 10 cm.

Jakie emocje pokazuje kostka? Ekspresuj swoim ciałem lub rozmawiaj o tym, kiedy masz takie emocje. Naucz się rozpoznawać i odróżniać emocje oraz rozwijać umiejętności społeczne. Kostka wykonana jest z miękkiego plastiku, co sprawia, że bezpiecznie można nią rzucać i cicho się toczyć. Łatwa do czyszczenia, dlatego nadaje się do użytku wewnątrz i na zewnątrz.

Drewniany stojak

Wysyłka w: 48 godzin