Kwieciste wzory 3D

Naucz się przekształcać obraz 2D w sytuację 3D, rozróżniać kształty i kolory oraz łączyć różne elementy w całość. Układanie motywów kwiatowych pozwala dziecku poznać i zrozumieć pojęcia przestrzenne takie jak: pod; nad; obok. Rozwija logiczne myślenie i zdolności manualne. Poprzez wprowadzony motyw matematyczny dziecko poznaje i utrwala podstawowe figury geometryczne takie jak m.in. kwadrat, koło, romb. Gra oferuje 6 dwustronnych planszy o różnej skali trudności. Podczas układania kwiatowych motywów dziecko musi zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ich kolory ale również na nieznaczne różnice w kształtach.

Dostępność: wycofany z oferty

Gra Colodie

Wspaniała gra dla 3 - 4 latków. Zestaw oferuje 6 klasycznych zwierzęcych układanek. Każda z nich składa się z 6 elementów a każdy element ma inny kolor. Do zabawy można wykorzystać dwie kolorowe kostki (są w zestawie) i podzielić dzieci na 2 grupy po 3 osoby. Rzucamy kostką, następnie szukamy kawałka układanki o tym samym kolorze co wypadł na kostce i wpasowujemy go do jednej z układanek. Pierwsze dziecko, które ułoży puzzle jest zwycięzcą.

Pierścienie i patyczki

Gra aktywnie wspiera rozwój dziecięcej wyobraźni. Dziecko układa kolorowe kształty na planszy, dzięki czemu uczy się monochromatycznych konturów, a następnie może tworzyć własne fantastyczne obrazki. Karty pracy zostały podzielone na 4 grupy: 1 grupa: dziecko układa patyczki i pierścienie na planszy o określonym kolorze i kształcie zgodnie z obrazkiem (odwzorowanie wielkości), 2 grupa: dziecko układa patyczki i pierścienie na planszy o określonym kształcie według wzoru na obrazku  (odwzorowanie wielkości, dowolne kolory), 3 grupa: zadaniem dziecka jest odnalezienie wyszczególnionych elementów na planszy o podanym kształcie i kolorze i ułożenie z nich obrazka przedstawionego na karcie pracy, 4 grupa: dziecko układa patyczki i pierścienie według własnej wyobraźni (swoboda, brak narzuconego schematu).

Wzory 3D "PLUS" zestaw

Te działanie wyglądają jak sumy matematyczne, ale zamiast liczb mają kształty i kolory w określonej kolejności. Granie w grę komunikacyjną zwiększa pamięć słuchową i sprzyja pracy zespołowej. Po wykonaniu zadaniu i obróceniu planszy możliwość sprawdzenia poprawności wykonania zadania.

Geometryczne kształty w 6 kolorach

Plastikowa podstawka z 9 różnymi kształtami geometrycznymi w 6 kolorach.

Figury geometryczne połówki układanka

Gra składa się z drewnianej tablicy i plastikowych kart z obrazkami. Dopasuj dwie karty, aby stworzyć geometryczne kształty. Rozwija koordynację ruchowo-wzrokową u małych dzieci.

Figury geometryczne w obrazkach

Czy widzisz trójkątny kształt w namiocie, dachu i kapeluszu? Rozpoznaj kształty geometryczne w przedmiotach codziennego użytku i ćwicz analizę wizualną. Twórz rzędy kart graficznych o tym samym kształcie geometrycznym.

Kształty i kolory połówki układanka