Znajdź i policz kolory (liczenie od 1 do 5)

Gra oferuje 6 tematycznych plansz i 6 kart zadaniowych o różnej skali trudności. Planszę tematyczną wraz z patyczkami umieszczamy w drewnianej podstawce, natomiast kartę zadaniową dziecko kładzie przez podstawką. Zadaniem dziecka jest odnalezienie i policzenie poszczególnych elementów w danym kolorze z karty zadaniowej, które przedstawione są na obrazku, a następnie umieszczenie odpowiedniej ilość koralików na patyczkach. Gdy wszystkie elementy zostały odnalezione i policzone karta zadaniowa może zostać odwrócona w celu sprawdzenia poprawności wykonania zadania ( samokontrola ). Ilość koralików na patyczku musi zgadzać się z cyfrą, lub ilością kropeczek na odwrocie planszy zadaniowej. W zależności od poziomu znajomości cyfr przez dziecko (w skali od 1 do 5) na odwrocie karty zadaniowej ilość elementów została przedstawiona w 2 formach - cyfrowej i graficznej (kropeczki).

Znajdź i policz (liczenie od 1 do 10)

Gra oferuje 6 tematycznych plansz i 6 kart zadaniowych o różnej skali trudności. Planszę tematyczną wraz z patyczkami umieszczamy w drewnianej podstawce, natomiast kartę zadaniową dziecko kładzie przez podstawką. Zadaniem dziecka jest odnalezienie i policzenie poszczególnych elementów z karty zadaniowej, które przedstawione są na obrazku, a następnie umieszczenie odpowiedniej ilość koralików na patyczkach. Gdy wszystkie elementy zostały odnalezione i policzone karta zadaniowa może zostać odwrócona w celu sprawdzenia poprawności wykonania zadania ( samokontrola ). Ilość koralików na patyczku musi zgadzać się z cyfrą, lub ilością kropeczek na odwrocie planszy zadaniowej. W zależności od poziomu znajomości cyfr przez dziecko (w skali od 1 do 10) na odwrocie karty zadaniowej ilość elementów została przedstawiona w 2 formach - cyfrowej i graficznej (kropeczki).

Wysyłka w: 48 godzin

Liczenie na zbiorach do 10

Zadaniem gracza jest dopasowanie kart  w taki sposób, aby ilość elementów na obrazku na planszy odpowiadała ilości elementów na karcie. Po ułożeniu całości karty zarówno z lewej jak i prawej strony obracamy o 180 stopni (do wewnątrz) i układamy na planszy. Daje nam to możliwość sprawdzenia poprawności wykonania zadania ( samokontrola ). Gra wspomaga naukę liczenia na zbiorach. Zestaw zawiera 8 plansz tematycznych o rosnącym stopniu trudności.

Counting panorama - Klasyfikacja Elementów

Pomoc dydaktyczna jest doskonałym dodatkiem urozmaicającym pracę nauczyciela z grupą, przede wszystkim zajęcia matematyczne. Głównym celem jest klasyfikacja elementów, rozwój percepcji wzrokowej, stymulowanie rozwoju poznawczego. Istotnym elementem pomocy jest także nauka liczb w zakresie 10, stosowanie pojęć takich jak „mniej”, „więcej”, poznanie figur geometrycznych, kształtów i symboli. Zaletą jest możliwość dostosowanie plansz do umiejętności dzieci. W przypadku, kiedy dziecko nie zna cyfr, może skorzystać z plansz oznaczonych kropeczkami. Z pomocy korzystać może jednocześnie nawet 6 osób.

Dostarcz list i nauczyć się liczyc do 10

Dostarcz listy i naucz się liczyć do 10. Znajdź brakujący numer w serii, dodawanie i odejmowanie oraz korespondencja liczbowa. Buduj pracę zespołową, łącząc dzieci, aby na zmianę dostarczały listy oparte na werbalnych wskazówkach. Dzieci mogą również pracować indywidualnie i dostarczać wiele kopert do każdego domu na podstawie koloru i cyfr. Plansze zadaniowe o rosnącym stopniu trudności. Po wykonaniu zadaniu i obróceniu planszy możliwość sprawdzenia poprawności wykonania zadania (samokontrola).

Liczące ręce

Dzieci na pewnym etapie rozwoju używają palców do liczenia i obliczania. Nie powinno się zabraniać dzieciom używania palców do liczenie. Liczenie na palcach i nawyki z nim związane mają też wpływ na umysłowe przetwarzanie liczb i charakter ich reprezentacji. Liczenie na palcach nie jest przejściowym etapem w rozwoju, a nawyki liczenia na palcach mają wpływ na przebieg wykonywanych w pamięci obliczeń arytmetycznych. Umiejętności nabyte podczas liczenia na palcach mogą pozwolić dzieciom w przyszłości tworzyć własne, skuteczne strategie rozwiązywania problemów matematycznych. Liczenie rąk pomaga dzieciom zaufać ich umiejętnościom matematycznym i odejść od używania własnych palców.

Liczący autobus

Pozwól pasażerom wsiadać lub wysiadać z autobusu, aby ćwiczyć umiejętności matematyczne. Ilu pasażerów wybiera się w autobusie? Kości i karty do gry zwiększają nieskończoną różnorodność i złożoność gier i lekcji. Przedstawia liczenia, dodawanie i odejmowanie do 20.

Cena: 1 199,25 zł

Liczące biedronki zestaw 50 kart

Dzieci mogą układać biedronki w 3 różnych wariantach: łatwy – szukamy 2 połówek biedronki o tej samej cyfrze, trudny – liczymy kropki na jednej z połówek i szukamy cyfry odpowiadającej ilości kropek lub szukamy drugiej połówki o tej samej ilości kropek. Karty wykonane są z grubego plastiku a ramka z drewna. Wymiary: 40 x 40 cm.

Liczący diagram 1-10 zestaw 2 ramek i 50 kart

Dwie tablice które są bardzo przydatną pomocą do uczenia się i zrozumienia liczb od 1 do 10.  Każda liczba ma przyporządkowane 4 obrazki które należy odszukać. Karty wykonane są z plastiku o grubości 2 mm, a ramka z drewna. Wymiary ramki: 34 x 34 cm.

Tort liczenie od 1 do 10 zestaw 90 elementów

Tort który pomaga wzmocnić rozumienie licz od 1 do 10. Gra polega na poprawnym zbudowaniu kawałka toru. Każdy kawałek składa się z 3 elementów. Zadaniem dziecka jest policzenie ilości kropek następnie odnalezienie odpowiadającej im cyfry oraz obrazka przyporządkowanego do tej cyfry. Całość wykonana jest z drewna.
Wymiary: 33,5 x 33,5 cm.