Budowle przestrzenne - zestaw 24 plansz i 40 bloków

Ta gra odkrywa zależności przestrzenne pomiędzy 2-D i 3-D w kształtach i wzorach. Dzieci używają drewnianych klocków, aby spróbować odtworzyć obrazy na planszach które zostały podzielone na 3 zestawy o rosnącym stopniu trudności. W zależności od poziomu trudności budowle przestrzenne układamy bez lub z pomocą lustra. Zabawka rozwija wyobraźnię, kreatywność i jest znakomitym treningiem zręczności.

Figurogram

Ćwicz abstrakcyjne myślenie i kreatywność dzięki tej fascynującej grze. Twórz obrazy geometryczny, przedstawione na kartach zadaniowych, które zostały podzielone na 3 zestawy o rosnącym stopniu trudności. W zależności od poziomu trudności wzory układamy bez lub z pomocą luster. Ułóż lustra wokół karty zadaniowej i skopiuj lustrzane odbicie. Kształt, wzór i relacje przestrzenne nabierają nowej perspektywy. Odtwórz jedną czwartą obrazu, który zostanie ukończony po odbiciu od luster. Gra rozwija wyobraźnię, kreatywność i jest znakomitym treningiem zręczności.

Gra cieni

Gra cieni składa się z 4 plansz i 2 serii po 32 luźne karty. Seria 1 zawiera wszystkie kolorowe zdjęcia które są również na planszach, oraz serii 2 która posiada wszystkie zdjęcia w kolorze czarnym (cienie). Teraz znajdź te same obrazki które są na karcie gry. Zwiększenie trudności gry polega na odnalezieniu cieni obrazków z karty głównej. Zagraj kartami w grę pamięciową memory odszukując tego samego obrazka, lub jego cienia. Karty wykonane są z tworzywa o grubości 2,5 mm.

Gra pamięciowa - cień i kontur

Gra pamięciowa polegająca na odnalezieniu pary obrazków które są ze sobą związane poprzez podnoszenie zielonych talerzyków. Plansze zadaniowe zostały podzielone na 2 osobne kategorie: obrazki i ich cienie oraz obrazki i ich kontury. Gra rozwija u dziecka spostrzegawczość, logiczne myślenie, percepcję wzrokową i jest znakomitym treningiem pamięci. Zestaw zawiera 8 plansz o różnej skali trudności. Wszystkie przechowywane są w dolnej kieszeni pomocy, natomiast plansza na której gramy wsuwana jest w pojedynczą kieszeń tuż nad nią. Z pomocy jednocześnie może korzystać do 4 dzieci.

Kierunki

W którym kierunku leci samolot. w którą stronę jedzie pociąg, czy jaki róg tablicy pokazuje nauczyciel na obrazku. Świetna pomoc dydaktyczna w której zostały zawarte pojęcia takie jak: kierunki, strony, rogi, góra, dół. Na te i wiele innych pytań pomoże odpowiedzieć, wytłumaczyć i nauczyć ta gra. Wybierz plansze zadaniową a następnie umieść kartę graficzną obok pasującego obiektu np: tym samym kierunku.  Gra rozwija wyobraźnię, kreatywność i jest znakomitym treningiem na utrwalenie danych pojęć. Plansze wykonane zostały z grubego tworzywa, co zapewni długoletnią trwałość.

Postawy

Czy jesteś w stanie naśladować postawę małego Eda? Naśladuj postawy na kartach zadaniowych, z piłką lub bez. Rozwiń świadomość przestrzenną i wiedzę o ciele. Zagraj w grę memory kartami zadaniowymi, próbując znaleźć dwie karty z pasującymi pozami i ćwicz pamięć.