Combino - znajdź i uzupełnij elementy

Zadaniem dziecka jest odnalezienie brakującego elementu na obrazku na planszy a następnie uzupełnienie go poprzez nałożenie przezroczystej nakładki na której się on znajduje. Działanie to spowoduje skompletowanie obrazka składającego się z 2 części np. odkurzaczowi brakuje rury, zegarowi wskazówek a farbie pędzla. Zabawa wypracowuje u dzieci umiejętność dopasowywania i kojarzenia, rozwija zakres słownictwa oraz uczy logicznego myślenia. Z pomocy może korzystać jednocześnie do 6 dzieci. W zależności od stopnia trudności dzieci mogą pracować na jednej bądź kilku planszach jednocześnie. Plansze i nakładki wykonane są z elastycznego tworzywa.

Combino zwierzęta - znajdź i uzupełnij elementy

Zadaniem dziecka jest odnalezienie brakującego elementu na obrazku na planszy a następnie uzupełnienie go poprzez nałożenie przezroczystej nakładki na której się on znajduje.Działanie to spowoduje skompletowanie zwierzęcia składającego się z głowy i tułowia. Zabawa wypracowuje u dzieci umiejętność dopasowywania i kojarzenia, rozwija zakres słownictwa oraz uczy logicznego myślenia. Z pomocy może korzystać jednocześnie do 6 dzieci. W zależności od stopnia trudności dzieci mogą pracować na jednej bądź kilku planszach jednocześnie. Plansze i nakładki wykonane są z elastycznego tworzywa.

Domino połówki

Zadaniem dziecka jest odnalezienie drugiej połówki obrazka i połączenie elementów w spójną całość. Łączenia występują zarówno poziomo jak i pionowo. Domino zaczynamy układać od elementu z latawcem. Dokładając kolejne brakujące połówki obrazków poruszamy się cały czas w prawą stronę, co uczy dzieci rozróżniania strony lewej i prawej obrazka. W momencie gdy nie da się już dopasować kolejnego elementu ciągu przechodzimy do nowego wiersza. Po ułożeniu całości powstanie nam duży obrazek w kształcie prostokąta. Gra rozwija percepcję wzrokową, uczy i utrwala rozróżnianie strony prawej i lewej, ćwiczy koncentrację i rozwija zdolność logicznego myślenia. Z gry może korzystać jednocześnie od 1 do 4 dzieci.

Gra pamięciowa znajdź parę

Gra pamięciowa polegająca na odnalezieniu pary obrazków które są ze sobą związane poprzez podnoszenie czerwonych talerzyków. Plansze zadaniowe zostały podzielone na 5 osobnych kategorii: obrazki przodem tyłem, brakujący element np: wskazówki zegar, łączenie w pary np: lampka żarówka, wycięte figury geometryczne z okręgu, oraz najtrudniejsza plansza memory przedstawiająca ten sam domek ale różniący się małymi szczegółami np: jeden ma płotek inny ma kwiaty itp. Gra rozwija u dziecka spostrzegawczość, logiczne myślenie, percepcję wzrokową i jest znakomitym treningiem pamięci. Zestaw zawiera 8 plansz o różnej skali trudności. Wszystkie przechowywane są w dolnej kieszeni pomocy, natomiast plansza na której gramy wsuwana jest w pojedynczą kieszeń tuż nad nią. Z pomocy jednocześnie może korzystać do 4 dzieci.

Memory zwierzęta

Klasyczna gra ćwiczenia pamięci z wykorzystaniem zwierząt egzotycznych, która może również służyć dla młodszych dzieci do nauki zwierząt. Zestaw zawiera 48 kart (24 par), wykonanych z grubego plastiku. Całość zapakowane w drewniane pudełko.

Odszukaj kształt

Celem edukacyjnym pomocy jest przede wszystkim kształtowanie świadomości przestrzennej, rozwój logicznego myślenia , percepcji wzrokowej oraz nauka sortowania i grupowania kształtów. Ćwiczenia najlepiej rozpocząć od pierwszego i najłatwiejszego poziomu. Są to: ukryte w kolorowych obrazkach różnego rodzaju figury i kształty. Następnie można przejść do drugiego poziomu o bardziej abstrakcyjnych kształtach. Plansze w poziomie średnim wymagają od dziecka wyszukania cyfr i liczb ukrytych w ilustracjach przedmiotów użytku codziennego. W ostatnim poziomie – trudnym dziecko musi wykazać się wyobraźnią, która pozwoli mu z dwóch bardziej skomplikowanych części utworzyć spójną całość.Z gry może korzystać jednocześnie do 8 dzieci.

Wysyłka w: 48 godzin