Plansza grafomotoryczna kwiaty

Gra przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Jej zadaniem jest doprowadzenie koralika przez labirynt za pomocą magnetycznego pióra do kwiatka o tym samym kolorze co koralik. Dzieci uczą się kolorów oraz rozwijają umiejętności grafomotoryczne, przestrzenne, koncentrację a także ćwiczą nadgarstek i przygotowują dłoń do pisania. Poprzez sortowanie różnych kolorów i ilości kulek, rozwijają umiejętności liczenie i zrozumienie liczb. Do planszy od góry przymocowana jest na stałe gruba przezroczysta pleksa, dzięki czemu koraliki znajdujące się wewnątrz nie wypadną i są zabezpieczone przed dziećmi.

Plansza grafomotoryczna labirynt

W zestawie znajduje się 6 kart zadaniowych ze wzorami. Koraliki przesuwamy w labiryncie za pomocą magnetycznego pióra. Na środku planszy znajduje się element obrotowy (czerwone koło z wycięciami i żółtą gałką). Po wprowadzeniu koralika w wycięcie za pomocą gałki przekręcamy kołem i przenosimy koralik do jednego z 4 labiryntów w zależności od zadania, które wykonujemy. Dzieci rozwijają umiejętności grafomotoryczne, przestrzenne, koncentrację a także ćwiczą nadgarstek i przygotowują dłoń do pisania. Poprzez sortowanie różnych kolorów i ilości kulek, rozwijają umiejętności liczenie i zrozumienie liczb do 10. Do planszy od góry przymocowana jest na stałe gruba przezroczysta pleksa, dzięki czemu koraliki znajdujące się wewnątrz nie wypadną i są zabezpieczone przed dziećmi.

Dostępność: wycofany z oferty

Karty do ćwiczeń grafomotorycznych

Praktyczny i przyjemny sposób na ćwiczenie pisania. Karty wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego to doskonała pomoc dydaktyczna do ćwiczenia pisma ręcznego i sterowania piórem. Uczniowie używają 4 sekcji: górna linia przedstawia wzór pisania; następny wiersz pokazuje początek tego samego wzorca; trzecia linia służy do kopiowania dowolnych form; a ostatnia sekcja służy do kopiowania dowolnych form w ramce.

Lalka manipulacyjna Edvin 53 cm

Przedszkolny przyjaciel Edvin przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat. Poprzez zabawę pomaga w nauce samodzielnego ubierania się i wiązania butów. Edvin nie jest wysoki - ma dopiero 53 cm wzrostu. Jego uśmiech na twarzy wprawia wszystkich w dobry nastrój.

Pszczółki w plastrach miodu

Dopasuj kolorowe pszczoły do plastrów miodu. Te urocze ule pomagają w nauce liczenia, oraz rozpoznawania kolorów. Dzięki tej pomocy dziecko będzie miało okazję rozwinąć sprawność manualną. Zabawka rozwija wyobraźnię, kreatywność i jest znakomitym treningiem zręczności.

Ogromna mozaika z drewnianą tablicą

Twórz własne kolorowe kompozycje, lub skorzystaj z gotowych projektów przedstawionych na kartach zadaniowych o rosnącym stopniu trudności. Gra stymuluje umiejętności motoryczne, rozwija motorykę małą polegającą na ćwiczeniu sprawności ruchowej rąk w zakresie precyzji czy szybkości ruchów oraz kształtuje koordynację wzrokowo – ruchową. Doskonali umiejętność prowadzenia wizualnych obserwacji, wspiera naukę kolorów oraz zachęca do liczenia.

Śruby i nakrętki w postaci figur geometrycznych

Jest to fascynująca zabawa nakrętkami oraz śrubami. Twórz różne sekwencje kształtów i kolorów, które przedstawione są na planszach. W śruby można grać pojedynczo lub w grupie. Dziecko uczy się nazwać je oraz odróżnić od pozostałych wybierając pożądany kolor i kształt. Doskonali i rozwija zdolności motoryczne głównie w zakresie koordynacji wzrokowo- ruchowej, sprawnego korzystania z narzędzi oraz precyzyjnego ruchu dłoni przy skoordynowanej pracy obu rąk. Korzystając z prezentowanej przez nas pomocy dydaktycznej umożliwiamy dziecku samokontrolę ruchu palców oraz manipulację przedmiotem w celu wykonania zadania.

Przewlekanka

To świetna propozycja dla najmłodszych. Twórz kolorowe projekty, przewlekając sznurowadła przez karty z wyznaczonym zadaniem, lub użyj 6 pustych kart do tworzenia własnych projektów. Dzięki tej zabawce dziecko nauczy się sznurowania i będzie miało okazję rozwinąć sprawność manualną. Zabawka rozwija wyobraźnię, kreatywność i jest znakomitym treningiem zręczności. Plansze wykonane zostały z grubego tworzywa. Całość zapakowana w drewniane pudełko z przegródkami.

Zestaw do haftowania

Super zabawa dla najmłodszych pozwalająca tworzyć kolorowe hafty. Długopis z nawleczonym sznurowadłem wciskamy w samoblokujący się otworek i gotowe. Zabawka rozwija wyobraźnię, kreatywność i jest znakomitym treningiem zręczności. Plansze wykonane zostały z trwałego tworzywa. Zestaw składa się z 4 plastikowych plansz, 4 długopisów do haftowania, oraz 9 dwustronnych kart zadaniowych.

Przybijanka wielki zestaw

Gra zawiera 12 przykładowych plastikowych plansz, które pokazują co trochę wyobraźni potrafi stworzyć z kształtami o różnych kolorach. Dziecko może tworzyć również własne kompozycje. Zestaw zawiera również 2 korkowe tablice, 2 małe młoteczki, 144 plastikowe kształty oraz pudełko gwoździ mosiężnych. Całość zapakowana w drewniane pudełko w wymiarach: 40 x 34 x 8 cm. Wymiary tablicy korkowej: 30 x 22,5 cm.

Przybijanka wielki zestaw gospodarstwo

Gra w której dzieci mogą wykazać się dużą aktywnością tworząc własne sceny gospodarstwa domowego, lub naśladować obrazy przedstawione na 12 plastikowych planszach. Zestaw zawiera również 2 korkowe tablice, 2 małe młoteczki, 72 plastikowe figurki i pudełko gwoździ mosiężnych. Całość zapakowana w drewniane pudełko w wymiarach: 40 x 34 x 8 cm. Wymiary tablicy korkowej: 30 x 22,5 cm.