Polecane produkty

Wyczucie zapachu: owoce i ich aromaty

Sensacyjna gra rozwijająca zmysł węchu poprzez rozróżnianie aromatu różnych owoców. Gra daje również możliwość poznawania i  powiązania wyglądu zewnętrznego każdego owocu z jego wyglądem wewnętrznym.  Jest to również doskonała metoda rozwoju języka i rozszerzenia podstawowego słownictwa poprzez opisanie zapachów i obrazów owoców pod względem ich intensywności, kształtu, wielkości, koloru, smaku itp.

Domino dotykowo - wizualne

Wielkoformatowa dotykowa gra domino z szorstką fakturą po obu stronach. Zilustrowany dużym kontrastem w celu rozwinięcia wizualnej i dotykowej percepcji podczas gry w domino. Odpowiedni do stosowania przez osoby z zaburzeniami wzroku. Wszystkie kartoniki wykonane są z twardej i wysokiej jakości tektury.

Skojarzenia wizualno - dotykowe

Gra sensoryczna do rozwijania zmysłu dotyku, polegająca na rozróżnieniu ośmiu różnych tekstur i dopasowaniu ich do różnych zdjęć, tworząc skojarzenie wizualno-dotykowe. Pomaga wprowadzić podstawowe słownictwo dotyczącego tekstur przedmiotów, oraz wspiera rozwój różnych aspektów psychologicznych dzieci.

Wysyłka w: 48 godzin

Chronologiczny ciąg zdarzeń przyczynowo skutkowy

Pomoc oferuje 8 tematycznych planszy o różnej skali trudności. Gracz musi dopasować małe obrazki układając je odpowiednio z lewej i prawej strony planszy tak aby powstał chronologiczny ciąg zdarzeń. Po ułożeniu całości małe obrazki obracamy o 180 stopni (do wewnątrz) i układamy na planszy. Daje nam to możliwość sprawdzenia czy zadanie wykonaliśmy prawidłowo. Jeżeli po obróceniu małych obrazków powstał nam cały rysunek, oznacza to że nie popełniliśmy żadnego błędu.

Combino - znajdź i uzupełnij elementy

Zadaniem dziecka jest odnalezienie brakującego elementu na obrazku na planszy a następnie uzupełnienie go poprzez nałożenie przezroczystej nakładki na której się on znajduje. Działanie to spowoduje skompletowanie obrazka składającego się z 2 części np. odkurzaczowi brakuje rury, zegarowi wskazówek a farbie pędzla. Zabawa wypracowuje u dzieci umiejętność dopasowywania i kojarzenia, rozwija zakres słownictwa oraz uczy logicznego myślenia. Z pomocy może korzystać jednocześnie do 6 dzieci. W zależności od stopnia trudności dzieci mogą pracować na jednej bądź kilku planszach jednocześnie. Plansze i nakładki wykonane są z elastycznego tworzywa.

Combino zwierzęta - znajdź i uzupełnij elementy

Zadaniem dziecka jest odnalezienie brakującego elementu na obrazku na planszy a następnie uzupełnienie go poprzez nałożenie przezroczystej nakładki na której się on znajduje.Działanie to spowoduje skompletowanie zwierzęcia składającego się z głowy i tułowia. Zabawa wypracowuje u dzieci umiejętność dopasowywania i kojarzenia, rozwija zakres słownictwa oraz uczy logicznego myślenia. Z pomocy może korzystać jednocześnie do 6 dzieci. W zależności od stopnia trudności dzieci mogą pracować na jednej bądź kilku planszach jednocześnie. Plansze i nakładki wykonane są z elastycznego tworzywa.

Domino połówki

Zadaniem dziecka jest odnalezienie drugiej połówki obrazka i połączenie elementów w spójną całość. Łączenia występują zarówno poziomo jak i pionowo. Domino zaczynamy układać od elementu z latawcem. Dokładając kolejne brakujące połówki obrazków poruszamy się cały czas w prawą stronę, co uczy dzieci rozróżniania strony lewej i prawej obrazka. W momencie gdy nie da się już dopasować kolejnego elementu ciągu przechodzimy do nowego wiersza. Po ułożeniu całości powstanie nam duży obrazek w kształcie prostokąta. Gra rozwija percepcję wzrokową, uczy i utrwala rozróżnianie strony prawej i lewej, ćwiczy koncentrację i rozwija zdolność logicznego myślenia. Z gry może korzystać jednocześnie od 1 do 4 dzieci.

Gra Colodie

Wspaniała gra dla 3 - 4 latków. Zestaw oferuje 6 klasycznych zwierzęcych układanek. Każda z nich składa się z 6 elementów a każdy element ma inny kolor. Do zabawy można wykorzystać dwie kolorowe kostki (są w zestawie) i podzielić dzieci na 2 grupy po 3 osoby. Rzucamy kostką, następnie szukamy kawałka układanki o tym samym kolorze co wypadł na kostce i wpasowujemy go do jednej z układanek. Pierwsze dziecko, które ułoży puzzle jest zwycięzcą.

Kwieciste wzory 3D

Naucz się przekształcać obraz 2D w sytuację 3D, rozróżniać kształty i kolory oraz łączyć różne elementy w całość. Układanie motywów kwiatowych pozwala dziecku poznać i zrozumieć pojęcia przestrzenne takie jak: pod; nad; obok. Rozwija logiczne myślenie i zdolności manualne. Poprzez wprowadzony motyw matematyczny dziecko poznaje i utrwala podstawowe figury geometryczne takie jak m.in. kwadrat, koło, romb. Gra oferuje 6 dwustronnych planszy o różnej skali trudności. Podczas układania kwiatowych motywów dziecko musi zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ich kolory ale również na nieznaczne różnice w kształtach.

Dostępność: wycofany z oferty

Lalka manipulacyjna Edvin 53 cm

Przedszkolny przyjaciel Edvin przeznaczona jest dla dzieci od 3 lat. Poprzez zabawę pomaga w nauce samodzielnego ubierania się i wiązania butów. Edvin nie jest wysoki - ma dopiero 53 cm wzrostu. Jego uśmiech na twarzy wprawia wszystkich w dobry nastrój.

Bestsellery
Ja i moje emocje