Domino dotykowo - wizualne

Wysyłka w: 48 godzin

Wielkoformatowa dotykowa gra domino z szorstką fakturą po obu stronach. Zilustrowany dużym kontrastem w celu rozwinięcia wizualnej i dotykowej percepcji podczas gry w domino. Odpowiedni do stosowania przez osoby z zaburzeniami wzroku. Wszystkie kartoniki wykonane są z twardej i wysokiej jakości tektury.

Zasady gry:

Powiązanie za pomocą dotyku:
Należy odnaleźć wszystkie kartoniki zawierające ten sam obrazek lub liczbę kropek z zamkniętymi oczami i za pomocą dotyku. Aby ułatwić zadanie można zacząć od niewielu kartoników. Zabawa ta rozwija pamięć dotykową i percepcję.

Powiązanie obrazków lub sum:
Należy odnaleźć wszystkie kartoniki zawierające ten sam obrazek lub liczbę kropek. Zabawa ta rozwija percepcję wzrokową.

Domino z obrazkami:
Należy wymieszać wszystkie kartoniki i rozdać je pomiędzy graczami ( maksymalnie 7 kartoników na osobę ). Pozostałe kartoniki należy odłożyć w osobny stos obrazkami w dół. Najmłodszy gracz z podwójnym kartonikiem rozpoczyna grę. W każdej kolejce gracze muszą położyć na stół kartonik którego obrazek odpowiada obrazkowi kartonika na stole. Jeśli graczowi skończą się kartoniki musi wziąć jeden z kartoników odłożonych na bok na początku rozgrywki. Grę wygrywa gracz który jako pierwszy pozostanie bez kartoników. Jeśli nie można kontynuować gry należy policzyć liczbę kartoników posiadanych przez każdego gracza. Wygrywa gracz który posiada najmniej kartoników.

Klasyczne domino:
Należy wymieszać wszystkie kartoniki i rozdać je pomiędzy graczami ( maksymalnie 7 kartoników na osobę). Pozostałe kartoniki należy odłożyć na  osobny stos kropkami w dół. Grę rozpoczyna gracz posiadający kartonik z najwyższą sumą kropek. W każdej kolejce gracze muszą położyć kartonik którego kropki odpowiadają kartonikom już położonym na stole. Jeśli Gracz nie posiada kartoników musi wziąć jeden z kartoników odłożonych w osobnym stosie na początku rozgrywki. Grę wygrywa gracz który jako pierwszy ułoży wszystkie swoje kartoniki. Jeśli nie można kontynuować gry należy obliczyć kropki kartoników każdego gracza. W tym przypadku grę wygrywa gracz z najniższą liczbą kropek.

• posiada atest CE

• Rozwój percepcji wzrokowej i dotykowej

• Umożliwienie dzieciom oraz dorosłym z wadami wzroku udział w zabawie w domino

• Rozwój umiejętności obserwacji i spostrzegawczości

• Poprawa pamięci i pamięci wzrokowej

• Poprawa koordynacji psychomotorycznej poprzez układanie ze sobą kartoników.

• wymiary dużych kartoników: 13 x 6.5 cm

• wymiary okrągłych kartoników: 4 cm

• 28 kartoników domin

• 15 okrągłych kartoników

Produkt objęty jest wydłużoną gwarancją na okres 12 miesięcy bez rozgraniczenia na osoby fizyczne i placówki oświaty publicznej i prywatnej (przedszkola; żłobki, szkoły). Producent kładzie szczególny nacisk na materiały wysokiej jakości a produkcja odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych.

Produkt posiada oznaczenie CE (Conformité Européenne) - spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej. Dyrektywy te dotyczą zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska, określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować.