Gra komunikacyjna posłuchaj i odgadnij

Zasady Gry:

W tę grę gra dwoje dzieci. Wybierają plansze zadaniową i umieszczają ja w stojaku, oraz 8 kolorowych kart pracy. Dzieci siedzą naprzeciwko siebie. Karta zadaniowa znajduje się pomiędzy nimi. Dziecko 1 ma karty z kolorami i patrzy na bok karty zadaniowej z ilustracjami na niej. Dziecko 2 ma karty przydziału i zaczyna od nazwania koloru (oznaczonego kolorową kropką na karcie przydziału), a następnie informuje Dziecko 1, jakie jest przypisanie. Na przykład: Weź pomarańczową kartę. Gdzie jest chłopiec siedzący przed górą? Dziecko 1 wykonuje zadanie. Bierze pomarańczową kartę i decyduje, które zdjęcie to może być. Umieszcza pomarańczową kartę pod prawym obrazkiem. Dziecko 2 może natychmiast sprawdzić, czy przypisanie odpowiada kodowi koloru na odwrotnej stronie planszy w stojaku. Aby pomóc dzieciom nauczyć się grać w tę grę samodzielnie, zalecamy najpierw zagrać nią we wspólnym gronie.

Gra komunikacyjna, która obejmuje różne tematy, takie jak: opisywanie sytuacji, opisywanie pojęć przestrzennych (z przodu, z tyłu, z lewej, prawej, z dołu, z góry, wewnątrz), opisywanie kolorów, liczb i rozmiarów. Dwóch graczy siedzi naprzeciwko siebie i współpracuje, aby wykonać zadanie. Jedno dziecko daje instrukcje i wskazówki werbalne, podczas gdy drugie dziecko słucha i odgaduje. Zwiększa słownictwo i umiejętności współpracy. Drewniany stojak dostępny osobno.

• rozwijanie słownictwa

• nauka opisywania i rozpoznawania sytuacji

• nauka opisywania przedmiotów i  rozpoznawania pojęć przestrzennych

• rozróżniane kolorów