Wyczucie zapachu: owoce i ich aromaty

CHARAKTERYSTYKA PSYCHO-PEDAGOGICZNA

Treść edukacyjna tego materiału opiera się na rozwijaniu czucia zapachu. W tym celu wykorzystuje naturalny aromat niektórych owoców: truskawki, banana, brzoskwini, ananasa, pomarańczy, jabłka, gruszki, cytryny, wiśni, kokosa, melona i śliwki. Zapachy te można wyraźnie rozróżnić między sobą i zachęcać do ich poznawania. Istnieje również możliwość poznawania i  powiązania wyglądu zewnętrznego każdego owocu z jego wyglądem wewnętrznym i aromatem, umożliwiając dziecku zbudowanie kompleksowego i dokładnego obrazu owoców dzięki kartom obrazkowym. Jest to również doskonała metoda rozwoju języka i rozszerzenia podstawowego słownictwa poprzez opisanie zapachów i obrazów owoców pod względem ich intensywności, kształtu, wielkości, koloru, smaku itp.

CELE EDUKACYJNE:

• Rozwijanie węchu i jego poprawa
  • Wszechstronna znajomość owoców (wygląd i zapach zewnętrzny i wewnętrzny).
  • Wzmocnienie asocjacji wzrokowo-węchowej i logicznego myślenia.
  • Interioryzacja i klasyfikacja zapachu owoców.
  • Rozwijanie umiejętności obserwacji i nabywanie umiejętności powiązania obiektów
  • Poprawa koordynacji psychomotorycznej poprzez obsługę kart i prawidłowe ich składanie.
  • Rozwój podstawowego słownictwa.

Zasady gry:

Ze względu na charakterystykę gry karty i butelki z aromatem mogą być używane razem lub osobno. Zaleca się, aby 12 butelek z aromatem początkowo rozdzielić między dzieci, żeby mogły próbować rozpoznać zapachy, wiedząc z góry, że są to aromaty owocowe. Aby to zrobić, wystarczy lekko przekręcić górę butelki. Ponieważ dziecko nie jest jeszcze zaznajomione ze zdjęciami owoców, sprzyja to rozwojowi węchu pod względem jego / jej istniejącej wiedzy. -Następnie dziecko powinno próbować powiązać każdy zapach ze zdjęciem odpowiadającego mu owocu (wygląd zewnętrzny) i na końcu zidentyfikować wewnętrzny wygląd owocu. Po dopasowaniu każdego zapachu do odpowiedniego owocu butelki i karty można odwrócić, aby sprawdzić, czy zostały prawidłowo dopasowane (samokontrola). Na odwrocie karty i buteleczki powinny ukazać się te same cyfry.

• wymiary:

• 12 butelek o zapachu 12 owoców
  • 24 zdjęcia z 12 owoców ( całość i 2 części )

Produkt objęty jest wydłużoną gwarancją na okres 12 miesięcy bez rozgraniczenia na osoby fizyczne i placówki oświaty publicznej i prywatnej (przedszkola; żłobki, szkoły). Producent kładzie szczególny nacisk na materiały wysokiej jakości a produkcja odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO. Dzięki temu pomoce dydaktyczne nawet podczas intensywnej eksploatacji nie tracą swoich właściwości nawet przez kilka lat.

Produkt posiada oznaczenie CE (Conformité Européenne) - spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej. Dyrektywy te dotyczą zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska, określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować.