Wyczucie zapachu: owoce i ich aromaty

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: 3-30 dni
Cena: 140,22 zł 140.22
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis


CHARAKTERYSTYKA PSYCHO-PEDAGOGICZNA

Treść edukacyjna tego materiału opiera się na rozwijaniu czucia zapachu. W tym celu wykorzystuje naturalny aromat niektórych owoców: truskawki, banana, brzoskwini, ananasa, pomarańczy, jabłka, gruszki, cytryny, wiśni, kokosa, melona i śliwki. Zapachy te można wyraźnie rozróżnić między sobą i zachęcać do ich poznawania. Istnieje również możliwość poznawania i  powiązania wyglądu zewnętrznego każdego owocu z jego wyglądem wewnętrznym i aromatem, umożliwiając dziecku zbudowanie kompleksowego i dokładnego obrazu owoców dzięki kartom obrazkowym. Jest to również doskonała metoda rozwoju języka i rozszerzenia podstawowego słownictwa poprzez opisanie zapachów i obrazów owoców pod względem ich intensywności, kształtu, wielkości, koloru, smaku itp.

CELE EDUKACYJNE:

 • Rozwijanie węchu i jego poprawa
 • Wszechstronna znajomość owoców (wygląd i zapach zewnętrzny i wewnętrzny).
 • Wzmocnienie asocjacji wzrokowo-węchowej i logicznego myślenia.
 • Interioryzacja i klasyfikacja zapachu owoców.
 • Rozwijanie umiejętności obserwacji i nabywanie umiejętności powiązania obiektów
 • Poprawa koordynacji psychomotorycznej poprzez obsługę kart i prawidłowe ich składanie.
 • Rozwój podstawowego słownictwa.

Zasady gry:

Ze względu na charakterystykę gry karty i butelki z aromatem mogą być używane razem lub osobno. Zaleca się, aby 12 butelek z aromatem początkowo rozdzielić między dzieci, żeby mogły próbować rozpoznać zapachy, wiedząc z góry, że są to aromaty owocowe. Aby to zrobić, wystarczy lekko przekręcić górę butelki. Ponieważ dziecko nie jest jeszcze zaznajomione ze zdjęciami owoców, sprzyja to rozwojowi węchu pod względem jego / jej istniejącej wiedzy. -Następnie dziecko powinno próbować powiązać każdy zapach ze zdjęciem odpowiadającego mu owocu (wygląd zewnętrzny) i na końcu zidentyfikować wewnętrzny wygląd owocu. Po dopasowaniu każdego zapachu do odpowiedniego owocu butelki i karty można odwrócić, aby sprawdzić, czy zostały prawidłowo dopasowane (samokontrola). Na odwrocie karty i buteleczki powinny ukazać się te same cyfry.

 

Najważniejsze cechy:

 • posiada atest CE (bezpieczeństwo dziecka)
 • gwarancja 12 miesięcy
 • wyjątkowa trwałość
 • wymiary: 

 

Produkt składa się z elementów:

 • 12 butelek o zapachu 12 owoców
 • 24 zdjęcia z 12 owoców ( całość i 2 części )

 

Gwarancja

Produkt objęty jest wydłużoną gwarancją na okres 12 miesięcy bez rozgraniczenia na osoby fizyczne i placówki oświaty publicznej i prywatnej (przedszkola; żłobki, szkoły). Producent kładzie szczególny nacisk na materiały wysokiej jakości a produkcja odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO. Dzięki temu pomoce dydaktyczne nawet podczas intensywnej eksploatacji nie tracą swoich właściwości nawet przez kilka lat.

 

Oznaczenie CE

Produkt posiada oznaczenie CE (Conformité Européenne) - spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej. Dyrektywy te dotyczą zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska, określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować.


Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl