Plansza grafomotoryczna labirynt

Dostępność: wycofany z oferty

Pomoc dydaktyczna skierowana dla dzieci od 3 roku życia. Górna pleksa pokrywająca planszę ma grubość 2 mm. Zapewnia bezpieczeństwo, dziecko nie dostanie się do ruchomych elementów, które mogłoby np. połknąć. Pisak zamocowany jest na stałe za pomocą sznurka dzięki czemu dziecko nie zgubi go podczas zabawy edukacyjnej.

Na środku planszy znajduje się element obrotowy (czerwone koło z wycięciami i żółtą gałką). Po wprowadzeniu koralika w wycięcie za pomocą gałki przekręcamy kołem i przenosimy koralik do jednego z 4 labiryntów.

Do zastawu dołączono 6 kart zadaniowych do ułożenia.

Zadaniem tej pomocy dydaktycznej jest wypracowanie nawyku prawidłowego chwytu pisaka/ długopisu co ćwiczy i przygotowuje rękę dziecka do prawidłowego pisania. Skierowana do dzieci nadpobudliwych wymuszając koncentrację.

• przygotowuje rękę dziecka do pisania

• wypracowuje nawyk prawidłowego chwytu pióra/ długopisu

• uczy rozróżniania kolorów i logicznego myślenia

• rozwija zdolności manualne