Kwieciste wzory 3D

Dostępność: wycofany z oferty

Ułóż wzory kwiatów na drewnianym stojaku, jak pokazano na kartach zadań lub użyj wyobraźni. Naucz się przekształcać obraz 2D w sytuację 3D, rozróżniać kształty i kolory oraz łączyć różne elementy w całość. Pomoc skierowana jest dla dzieci od 3 roku życia.  Gra oferuje 6 dwustronnych planszy o różnej skali trudności oraz 32 drewniane elementy w 6 kolorach i podstawkę. Każdy z kwiatów składa się z 3 elementów (płatki; środek kwiatu; listki). Podczas układania kwiatowych motywów dziecko musi zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ich kolory ale również na nieznaczne różnice w kształtach.

Pomoc dydaktyczna Educo kwiaty 3D - widok drewnianych elementów

Struktura gry:

W zależności od skali trudności karty pracy zostały podzielone na 3 grupy. Dziecko układając kwieciste motywy ćwiczy rozpoznawanie:

• w I grupie: kolorów i kształtów

Educo kwiaty 3D - układanie wg. kolorów i kształtów

• w II grupie: kolorów i podstawowych figur geometrycznych

Kwiaty 3D - układanie wg. kolorów i figur geometrycznych

• w III grupie: kolorów, kształtów i podstawowych figur geometrycznych

Educo kwiaty 3D - układanie wg. figur, kształtów i kolorów

Listki kwiatu są mocowane na podstawce za pomocą magnesu a pozostałe elementy dziecko układa na drewnianym pałąku. Tak przemyślana konstrukcja zapobiega zburzeniu ułożonej kwiecistej kompozycji np. przez przypadkowy ruch ręką.

Educo kwiaty 3D - magnetyczna podstawka

Układanie motywów kwiatowych pozwala dziecku poznać i zrozumieć pojęcia przestrzenne takie jak: pod; nad; obok. Rozwija logiczne myślenie i zdolności manualne. Poprzez wprowadzony motyw matematyczny dziecko poznaje i utrwala podstawowe figury geometryczne takie jak m.in. kwadrat, koło, romb.

Na uwagę zasługuje również samo pudełko wykonane z drewna.

Educo kwiaty 3D - drewniane pudełko

• pomaga rozwinąć u dziecka percepcję wzrokową

• rozwija logiczne myślenie

• przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 lat

• pomaga w nauce kolorów, kształtów, pojęć przestrzennych i figur geometrycznych

• wszystkie elementy wykonane z drewna
  • rozwija zdolności manualne

• wymiary pudełka [cm x cm x cm]: 32 x 23 x 6

• gwarancja: 24 miesiące

• 6 dwustronnych planszy

• 32 drewniane kształty

• drewniane pudełko

• drewniana podstawka

Produkt objęty jest wydłużoną gwarancją na okres 24 miesięcy bez rozgraniczenia na osoby fizyczne i placówki oświaty publicznej i prywatnej (przedszkola; żłobki, szkoły). Producent kładzie szczególny nacisk na materiały wysokiej jakości a produkcja odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO. Dzięki temu pomoce dydaktyczne nawet podczas intensywnej eksploatacji nie tracą swoich właściwości nawet przez kilka lat. Naturalne i nietoksyczne materiały takie jak m.in. drewno zapewniają bezpieczeństwo dziecku podczas zabawy.

Znak bezpieczeństwa CE

Pomoc dydaktyczna Educo kwiaty 3D - skład zestawu